| starck a întrebat:

vreau si eu sa-mi fac un acvariu homemade si am nevoie de niste sfaturi ce silicon sa folosesc ce grosime sa aiba sticla cum sa il iluminez.Si daca este convenabil.Mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Te salut.Sunt acvarist de multi ani, peste 12.Am avut mii de specii depesti. Daca vrei sa vorbim imi zici aici si iti las facebook-ul meu.Te pot ajuta cu costurile aferente,iluminare,volum de apa,specii compatibile, plantele potrivite, puterea si tipul aparaturii, grosimea sticlei si tipul sticlei, orice informatie ai nevoie.In timp am invatat cam tot ce se poate despre pesti.La capitolul practica,mai putin din diverse motive,dar la teorie nucred ca se poate pune cineva cu mine.Un simplu raspuns nu ar fi suficient,ai nevoie de o indrumare corecta. Sper sa ma contactezi! Am ajutat multi acvaristi, incepatori sau avansati, unii chiar de pe TPU, asa ca zi si iti stau la dispozitie ca doar prietenii la nevoie se cunosc, nu?

| starck explică (pentru Doctorfishadi):

Mersi fain de tot astfel de raspuns voiam sa aud.Mas bucura sa-mi lasi facebook-ul si sa ma lamuresti unde am nevoie.De-a bia astept sa discutam. Facebook-ul meu e mateitamasila.

| Doctorfishadi a răspuns (pentru starck):

Am gasit eu ceva ceva,dar nu stiu daca este al tau. Uite, iti las linkul direct catre al meu, doar dai click, sa imi dai o cerere de prietenie pe fb, sau sa imi dai un mesaj ca intru pe fb si il citesc. Sper sa poti da cerere de prietenie ca le vad mai repede.Asta este fb meu, contacteaza-ma cu incredere:

| Doctorfishadi a răspuns (pentru starck):

Uite facebook-ul meu, mai devreme am avut probleme cu telefonul si nu cred ca linkul de sus este bun, uite aici
https://www.facebook.com/adrianmarius.marin.3

| Doctorfishadi a răspuns (pentru starck):

Am dat o cerere acum(Adrian Marius Marin) pe facebook de prietenie, daca ai primit-o accept-o. Daca nu, nu am dat-o cui trebuia.

6 răspunsuri:
| CiprianDoarEu a răspuns:

Un acvariu arata super in casa, am avut si eu unul pana cand s-a apucat pisica ca mii pescuiasca laughing Trebuie investit in el 600-800 lei la inceput ( Bine inteles daca vrei unul mare, multi pesti, plante ornamentale ) Merita investitia. Sper ca te-am ajutat, Funda? big grin