| Laky33 a întrebat:

Salut, vreau sa îmi fac o mini ferma de iepuri, ce ar trebui sa știu?!
(Mancare, loc de trai, preferințe etc...)

1 răspuns:
| ValentinMihai78 a răspuns:

Caută pe google, pe YouTube, tutoriale și articole despre creșterea iepurilor!
Există și cărți?
Iar, ca regulă de bază, din tot ce am văzut, cuștile la cel puțin 1 metru deasupra solului, realizate din metal, plasă de metal cu ochiuri mici, loc cu umbră, iarbă, apă curată, iar dacă vrei să îi lași ziua să umble pe sol liber, la fel, un loc îngrădit, inclusiv deasupra să existe plase de metal.
În rest, răbdare, răbdare și perseverență!