| Night2 a întrebat:

Salutare, de curand mi-a murit cainele [ Ciobanesc German ] si dupa o vreme m-am gandit sa-mi iau alt caine, intai vreau sa aflu de o rasa de un caine lup, cu un nume lung si cand se uita la tine i-se fac ochii albastri.
Dar voi lua acel caine doar daca nu voi gasi Doberman, vreau sa stiu despre doberman ceva, daca nu ii cupez urechile, nu stau in sus ci in totdeauna in jos? Sau pot sta urechile in sus si daca nu i-le voi cupa?

Dau funda raspunsului ce'l mai bun.

Multumesc.

3 răspunsuri:
| amdr001 a răspuns:

Hey... nu iti pot raspunde la intrebare dar suntem cam in aceeasi situatie straight face mi-a murit si mie un chihuahua japonez care avea 5 ani jumate, a murit acum 2 luni (in aprilie) tie cand ti-a murit cainele? si dupa cat timp consideri ca e bine sa iti iei altul? sunt si eu cam derutata si as dori o parere de la cineva care e in aceeasi situatie... oricum, imi pare rau pentru cainele tau! si multumesc oricum happy

| Night2 explică (pentru amdr001):

Ciobanescul German mi-a murit acum 3 luni, intr-o zi de miercuri, la ora 22:38, a fost groaznic, nu mi-am dorit alt caine, nu mancam, nimic, dar m-am gandit ca imi trebuie un nou caine, te sfatuiesc sa-ti iei si tu unu'.

| amdr001 a răspuns (pentru Night2):

Dastraight face multumesc de sfat... imi pare rau si mie sincer... eu nu am mancat 2 zile, dar totusi imi pare bine ca nu am vazut-o moarta pe catelusa mea, ca sigur nu o lasam sa plece cu tata sa o ingroape, cred ca lesinam daca o vedeam, dar totusi imi pare rau ca nu mi-am luat "la revedere" de la ea, dar macar mi-a lasat o amintire destul de placuta cand era vie si asa mi-o voi aminti mereu, catelusa mea a murit intr-o zi de marti, pe 12 aprilie, pe la ora 7 dimineata, in vacanta de Pasti crying(( deci am avut o sarbatoare de Pasti total posomorata, pentru toata familia, nici acum nu putem crede ca nu mai e cu noi crying(((

| angeldevil_7103 a răspuns:

Ce lumee Nu va e desul sa le taiati coada le taiati si urechile? Si inca fara anestezie? Sunteti efectiv nuste animale fara suflet vreti sa va dati mare ca aveti un caine frumos va dau un sfat lasa-tii urechile in pace caci arata foarte bine. ANIMALE FARA SUFLET urasc astfel de oameni!

| Night2 explică (pentru angeldevil_7103):

Stai, stai, nu stii nimic, coada la Doberman trebuie taiata de mic, din cate am auzit ar trebui sa fie taiata neaparat pentru ca pateste nu stiu ce, nu conteaza, urechile i-le voi cupa pentru sanatatea lui, sa nu ia boli si toate cele si nu i-le voi taia fara anestezie, i-le voi taia cu anestezie si toate cele, voi face orice este bine pentru el si il voi duce la un doctor veterinar capabil si care stie sa-si faca meseria de nota 10.

| Andreyut35 a răspuns:

Salut dobermanul este un caine care creste destul de mare si urechile nu ii stau in sus ci in jos