| AnnePanda a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un nou aparat foto, sunt pasionata de fotografie. Dar nu stiu sa mi-l aleg, asa ca apelez la voi. puppy dog eyes

Am nevoie de un aparat care are cat de cat rezolutie buna, calitate a fotograrfiei cat de cat ok. Ceeeel mai mult am nevoie de un auto focus acceptabil, as mai vrea ceva la el in +, habar nu am cum ii zice "chestiei"/"modului" aleia. De exemplu vreau sa fac o poza cand sar si il pun pe. sa zicem 5 secunde, sa faca mai multe poze, foarte repede, ca sa am o sansa mai mare sa imi iasa poza. Toate cele 3 aparate care le-am avut pana acum ( tin sa spun ca le-am primit, deci nu le-am ales eu straight face) nu au avut asa ceva, si chiar am nevoie caci mie imi place foarte mult sa fotografiez de exemplu picuri de apa, care cad, etc. Si chiar am nevoie de asta, decat sa ma chinui de zeci de ori pana imi iese.
Imi recomanda cineva un aparat? Un magazin? :3 Multumesc frumos!

PS. Ce-s alea aparate DSLR? Dar mirrorless? =/ Cine imi explica? XD

Răspuns Câştigător
| PedoBarbie a răspuns:

Camere foto-video compacte bune sunt:
Nikon Coolpix L25,
Sony Cybershoot,
Canon PowerShoot.
Aparatele DSLR sunt cele special pentru ce ce se pricep mai bine în special fotografi.
Mirrorless înseamnă mai puţină oglindă sau fără oglindă şi sunt camere cu o mare rezoluţie fiind cea mai mare soluţie cu detectarea feţei.
Pe curând!

1 răspuns:
| RELIABLE a răspuns:

Salut uite videotutorialul acesta:http://www.videotutorial.ro/? p=8804