| greenmoon a întrebat:

Salutări. Am cumpărat recent un pandantiv și aș dori să-i atașez o fotografie. Este mic, cam de 25 mm. Cum aș putea să scot fotografii atît de mici potrivite pentru acel căpăcel, iar poza să rămînă calitativă, în formă ovală? Care e procedura, trebuie să editez mărimea pozei, apoi s-o printez simplu? Cum îmi dau seama că s-ar potrivi pe orice mărime aș dori în realitate? Precizez că pandantivul este oval! Vreo idee? Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Poti folosi un program - spre exemplu Photoshop sa o decupezi cum doresti si pe urma sa o printezi dar pe hartie speciala.

| greenmoon explică (pentru Dismally):

Mulțumesc. Hîrtie specială...precum?

| Dismally a răspuns (pentru greenmoon):

Nu ai pentru ce. Cauta "hartie foto", este o hartie speciala pentru printat fotografii.

4 răspunsuri:
| cipimoga a răspuns:

Trebuie sa se lege undeva sa poți încerca și tu la rândul tău o fotografie

| greenmoon explică (pentru cipimoga):

Nu înțeleg ce spui.