| mistiquer a întrebat:

Saluuuut! Am un motan de 2 ani, toata ziua a lipsit de acasa, venea doar sa mananca. In seara asta am auzit tipete de pisici, al meu a venit acasa si statea cu limba afara, ca un caine si resipra greu. mieuna intruna si voia sa iasa afara neaparat. Ce i s-a intamplat? in ultimul timp miauna intr-una. dar nu ca in seara asta.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Al meu a venit fara o jumatate de ureche acasa, zgariat tot, nasul taiat si tot nu l-am dus la doctor.
Daca il mai vrei intreg, recomandat e sa-l duci la un vet si sa-l castreze.Eu nu sunt de acord cu castrarea, pana la urma de asta traieste, ca se bucure de placerile vietii de motan. Daca-l vrei doar pentru tine, ramane la alegerea ta.

| bumtzbumtz a răspuns:

Poate se bate cu alte pisici cand iese pe afara>Du-te la un veterinar s-ar putea sa fie ranit.

| Sase a răspuns:

E "in calduri". In perioada asta poate deveni violent si cu tine si va vrea si mai mult alintat. Iti recomand sa-i dai mai putina mancare si, in special, mai putini carbohidrati, ca sa-i reduci din energie. Si incearca sa te joci mai mult cu el, ca sa-l obosesti si sa nu mai vrea atat de mult afara.

| Stalievus a răspuns:

Acum este sezonul imperecheriilor. Toti motanii se cearta intre ei. Este ceva normal. Nu trebuie sa te duci la niciun veterinar, pentru ca este ce va normal. Nu te ingrijora! Ceauhappy

| musickid440 a răspuns:

Du-te cu el la un veterinar. S-ar putea sa fie muscat, uneori muscaturile nu se vad.
Cel mai bine este sa consulti un veterinar, incearca pana atunci sa il "pipai" si daca miauna cand ii atingi un anume loc inseamna ca e ranit in liocul acela, sau il doare.

Du-te la veterinar si vezi ce spune, sper ca te-am ajutat cat de cat!