| pinkbutterfly88 a întrebat:

Stie cineva ceva de paduchii de caini? De cateva zile am tot gasit pe perne, lenjeria de pat si in haine niste insecte mici foarte asemanatoare cu paduchii, de culoare neagra care ma tot pisca pe corp ( nu sunt purici ) si mor foarte greu trosnind atunci cand ii strivesc cu unghia. In par nu am absolut nici o problema. Deci nu sunt de par. Isi depun ouale peste tot si nu stiu cum sa mai scap de ei. Precizez ca, catelul meu nu are nimic de genul.

Răspuns Câştigător
| ChristinneK a răspuns:

Ei bine scapa de tot tot ce ai pe pat si baga-le la spalat apoi du-te la farmacie si cumpara-ti ceva de paduchi si da-te pe par nu trebuie sa ai acum ca se pun ei pe par mai ales daca parul este curat [asta nu inseamna ca trebuie sa stai nespalata big grin] asa iar pe covor, ori il arunci afara si il cureti ori il periezi cu apa si otet amestecate :* a da si cumpara-i si cainelui o zgarda pentru orice eventualitate.

9 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Sunt purici. poti sa incerci sa cumperi zgarda de purici si sa tai bucati si sa o pui peste tot poate scapi de ei.

| AlexandraGabriellaLova a răspuns (pentru EvangelineLovin):

Ce mai face pisicuta bolnava? e bine?

| EvangelineLovin a răspuns (pentru AlexandraGabriellaLova):

Nu e prea bine...sad, din pacate... a murit.

| AlexandraGabriellaLova a răspuns (pentru EvangelineLovin):

Vaaaiii... condoleante, stii, daca nu as fi avut si eu o pisicuta, nu as fi asa de trista, si eu am plans ca nu a venit 2 zile acasa, daramite tu. imi pare asa de rau... sad sad sad

| คlєxヅ a răspuns:

Purici.

| Lora1 a răspuns:

Sunt purici 100 la 100% si ca sa scapi de ei trebuie sa iti pui lenjeria si haniele la spalat si tu trebuie sa faci baie ai sa vezi k vei scapa de asa ceva!

| AlexandraGabriellaLova a răspuns:

Aia sunt purici. fa o curatenie generala, in genul "dau totul la o parte, chiar si mobila, tot", si du-te la farmacia veterinara ci cere REGENT si daca nu au cere ceva care are aceeasi compozitie(se amesteca o fiola la 2 litri de apa, ca sa fie mai puternica) si atunci cand faci curatenie pulverizezi si cu ala. asa nu vei mai avea probleme cel putin 2 ani.

| denideni2000 a răspuns:

Cred ca sunt purici

| iiikidiii a răspuns:

Purici. happy.