| Scriosteanu a întrebat:

Știți pet shopuri în Romania unde au caini Border Collie?

3 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

Daca o sa cumperi de la un petshop, nu o sa fie Border Collie, ci un metis care seamana.
Eu iti recomand sa cumperi de la o canisa.

| Ommmmmffffffgggggg a răspuns:

Cumpara de la o canisa.

| Onlymeandmydog a răspuns:

Buna! Nu iti recomand sub nicio forma sa cumperi caini din pet shop-uri deoarece majoritatea pot suferi de afectiuni sau alte probleme. Daca chiar iti doresti un Border Collie atat de mult te sfatuiesc sa cauti o canisa care se ocupa numai cu cresterea acestei rase nici de cum cu toate rasele posibile. Cei mai calitativi caini sunt cei achizitionati de la canise, dar daca nu te intereseaza neaparat sa fie rasa pura poti opta pentru un metis de Border Collie care doar sa aiba aspectul asemanator.