| Șttefania a întrebat:

TPU am o problema mare.
Am 12 ani si nu m-am sarutat niciodata cu un baiat french. Si de chestia asta nu pot sta cu un baiat de care imi place ff mult. Chestia e ca nu vreau sa ma barfeasca dupa ca nu stiu sa sarut si chestii. o alta prietena de-a mea a avut primul sarut cu el si apoi el a zis ca nu stie sa sarute deloc, ca parca saruta o scoica si eu nu vrea sa zica asta si despre mine. Intrebearea mea este cum sa saruti?
Cum sa misc limba?
Dau funda si vot

20 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Stai să mai crești și apoi te pupăcești!
Pa, pa.

| TurnOn a răspuns:

Zici de parca ai avea 17 ani iar daca ar fi asa chiar ar fi grav dar NU e! ai 12 ani! cum ai zis si tu : nu vrei sa te barfeasca! iar daca nu te saruti decat cand simti tu asta atunci o sa ai pb! eu sper ca te-am ajutat!

| larousee a răspuns:

Imi amintesc si eu ce panicata am fost. fiecare are tehnica lui, nimeni nu saruta la fel. cel mai bine e sa nu stai incordata si sa savurezi momentul. si nu trebuie sa-i dai lui impresia ca nu ai mai facut asta. pe de alta parte cred ca e bine sa mai astepti vreo 2 ani sau macar pana apare baiatul potrivit care sa inteleaga si sa nu-i pese de asta.

| DenysaLove a răspuns:

Buna.in primul rand ca sa.ti raspund la intrebare: nu exista o tehnica anume, totul o sa vina de la sine. Daca baiatul stie ceva acolo o sa te ghideze elhee hee(iti zic din propria experientabig grin ca la inceput nici eu nu stiam laughing )
In al doilea rand sa-ti zic sincer eu primul sarut l-am avut la 14 ani cu un baiat cu care sunt de 2 ani jumate.Eu ar trebui sa ma simt "batrana" ca nu m-am sarutat pana atuncilaughing? Ai grija ce faci ca pentru baietii mici (gen pana in 15 ani sa zic asa) pentru ei este o distractie, pentru ca de atunci incep sa cunoasca si ei fetele. Exista si cazuri in care gasesti un baiat de nota 10happy

| denismaria92 a răspuns:

"TPU am o problema mare. Am 12 ani si nu m-am sarutat niciodata cu un baiat french". Asta numesti tu problema mare?! Omg.straight face

| Annie a răspuns:

Wow, domnosorico ai doar 12ani si te gandest la sarut si cum sa misti limbaoh go on trezirea la realitate. Daca de la 12 ani te gandesti la asta la 16 ceo sa faci? Nui okwinking

| Madalin_8530 a răspuns:

Ba fata tu esti proasta? la 12 ani iti arde de sarutat? nu exista o tehnica a miscari limbi.

| Jaz a răspuns:

Asta nu se poate invata prin teorie, ci prin practica.

| Teardrop a răspuns:

Eu m-am sărutat prima dată la 16laughing

| Lexiiii a răspuns:

Toata chestia aici e ca trebuie sa simti.Nu e ceva ce trebuie sa iti explicam noi.Tu numai trebuie sa simti si atata tot, asta vine de la sine.Ce crezi ca noi ne-am inascut invatati sa sarutam? Si e o prostie sa zica asta oh go on.Ca parca el e expert laughing

| apples a răspuns:

Faci miscari de translatie si rotatie.

| alinaiiiioana a răspuns:

Hey:* nu iti fa griji primul sarut vine de la sine o sa il ai la momentul potrivit dar daca te va barfi inseamna ca nu se merita mai bine nu ai fi cu el pentru ca poate face cu tine cum a facut i cu cealalta. daca barfeste e probema lui dar e un fraier si inseamna ca nu merita atentia ta. dar cum stiu ca tu crezi ca fara el nu poti si nu ma vei lua in seama poti sa ii zici ca stii sa saruti ff bine ca e a nu stiu cata oara si astfel el se va simti intimidat si poate va crede ca la el a fost defectul mult succes dar ai grija sa nu regreti

>big grin

| Raducu1997andrei a răspuns:

Deci esti prea micuta copilo! pai tu citeste gandeste-te la 17-18 ani la asta!

| puricel a răspuns:

OMG! la 14 ani o sa ne intrebe ce pozitii sunt mai ok in WC-uri.

| denigood a răspuns:

""Cum misc limba"" laughing)) la 12 ani? vorbesti serios? laughing nu esti sanatoasalaughing

| skatergurldenisa a răspuns:

12 ani zici? Uite cum facem. Cumparati o coarda, joaca-te cu ea iar dupa ce mai cresti vreo cativa ani poate iti voi da si raspunsul la intrebare. Have fun! happy

| NikkiNicoleNikki22 a răspuns:

Totul vine de la sine este foarte usor primul meu sarut a fost balos si scarbos :d dar al 2lea sarut a fost super love struck:X e usor si nu ar trebui sa te barfeasca e idiot

| Georgi_4985 a răspuns:

Eu zic sa nu-ti faci prea multe griji pentru primul sarut si sa lasi sa vina de la tine, astfel poate vei evita si barfele.Lasa grijile deoparte si ai sa vezi ca totul va fi mai usor, traieste clipa si fa-o cu cineva de care chiar iti place, ca primul sarut ca si "prima data" ramane ceva special si de neuitat.Mai incolo se vor complica lucrurile si atunci chiar ca vor fi probleme mai mari, nu ca aceasta. Asa ca daca tu esti tipa cu initiativa ia-l usor...si mangaie-i buzele tandru cu ale tale...si restul vine de la sine pentru ca fiecare simte in felul lui. Sper ca ti-am fost de folos.

| mmm1 a răspuns:

Mai fata dar nu exista o tehnica asta se invara practic!