| anonim_4396 a întrebat:

Unde gasesc si eu un puiut husky mai ieftin...Nu vreau site-uri gen olx, etc.n-am incredere, vreo firma ceva online?

11 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Vrei ieftin dar preferi sa platesti transportul.
Si nu ai incredere in milioanele de romani care folosesc platforma OLX.
Interesant.
Dar vrei ca altii sa aiba incredere sa-ti aduca potaia la usa.
Ca sa zici ca nu-ti place culoarea sau ca ti l-ai imaginat altfel.

| floresdemayo a răspuns (pentru xerxes1):

Deși nu mi-a plăcut exprimarea (mă refer la "potaie"), în rest, adevăr grăit-ai...

| IIIshaneIII a răspuns:

Am eu 200 lei ti-l trimit prin fosta romana ramburs, sau prin urgent cargus cu verificare colet, te bagi? laughing

| Bogdann1107 a răspuns:

Odata ce vrei un caine cu buget 200 lei nu vreau sa ma gandesc ce ii dai sa manance? Boabe la 15 lei sac 15kg?
Eu am avut 2 cane corso si am mai ramas cu 1, cainele este foarte pretentios de la mancare, apa, la ce utilizezi ca si medicamente(deparazitari interne externe etc)
O zgarda forestoo pentru greutate 25+ este 180lei la 3 luni, sac ce mananca al meu Hill’s este 300 lei 2pe luna.
Daca vrei un caine la 200 de lei e usor sa gasesti da nu il cumpara sa iti bati joc de el sau sa ai "jucarie vie".
In cazul tau un caine e rasa pura cu 200lei nici canis nu iti iei.
Un pomeranian este 500€ rasa pura.
Ce aveti voi in cap legat de caini ii luati sa ii chinuiti?

| Denision a răspuns:

Sunt niste oameni pe aici prin zona mea care au puiuti husky, 200 lei

| anonim_4396 explică (pentru Denision):

Am uitat sa mentionez, vreau sa imi fie adus la domiciliu, platesc si transport daca e nevoiehappy

| Denision a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-l aduc eu personal laughing

| JackR a răspuns (pentru anonim_4396):

Tare chestia asta! Mai era una pe aici, care dupa doua zile vroia sa returneze un catel la pet shop. Sunteti rude cumva?
Cumpararea unui caine implica asumarea de responsabilitati. Cand vine vorba de husky, e si mai greu, pentru ca este o rasa care are nevoie de ingrijire "speciala". Daca vrei husky, numai pentru ca este decorativ si "la moda", mai bine renunta. Daca nu ai mai avut caini pana acum, mai bine renunta. Daca nu esti pregatita sa-ti asumi responsabilitatea ingrijirii unui caine, mai bine renunta.

| Dyspo a răspuns:

Cel mai bine este sa iei din magazin chiar daca are un preț mai mare.

| Caseopeea a răspuns:

Eu te sfătuiesc sa cauți si pe olx, la jumate etc., dar cere si pedigree, daca ți-l da înseamna ca este de rasa iar daca caută tot felul de scuze mai bine nu-l lua.
Sper ca te-am ajutat!

| Caseopeea a răspuns:

Încerca pe site-uri gen olx dar cere si pedigree, daca este pedigree-ul bun înseamna ca cățelul este de rasa.
Sper ca te-am ajutat!
Multa bafta!