| TaraIdk a întrebat:

URGENT
Cainele meu e suspect de boala jaba si refuza complet sa manance. Abia daca mai are un strat subtire de piele. Nu stiu cum sa l hranesc si cu ce sa l hranesc sau daca sa i pun ceva anume in mancare care sa i starneasca apetitul. Cu tratament si fara mancare nu va mai rezista.

2 răspunsuri:
| Dia1029 a răspuns:

Nu e de jucat cu boala asta! Du-ti cainele la veterinar cat mai repede si nu iti mai pierde timpul incercand sa rezolvi tu asta!
in primul rand daca el nu vrea sa manance nu ar trebui sa-l fortezi.Deseori cand un caine are aceasta boala vomeaza mult. Deci nu are rost sa incerci sa-l faci sa manance daca acesta va vomita totul peste aproximativ 1-2 ore.
Sfatul meu este sa te duci la veterinar cat mai repede!

| TaraIdk explică (pentru Dia1029):

A vomitat zilele trecute, a trecut de faza asta. Veterinarul vine in fiecare zi de sambata si ii face niste injectii care contin vitamine si alte lucruri