| Al3xbC a întrebat:

V-ati microcipat cainele/caini? a dat la tv si a scris si in ziare ca au inceput verificarile

Răspuns Câştigător
| SteelShadow a răspuns:

Am 3 caini. Nu i-am microcipat si nici nu am de gând sa fac asta. Mi se pare o mare prostie.

6 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Inca nu, dar nici medicul veterinar unde imi duc cainele nu si-a microcipat cainii, veterinarul mi-a spus ca mai merge si luna aceasta fara cip.
Acum sincer nu stiu de verificari. Eu sper ca luna acesta sa pun cip la cainii mei.

| Al3xbC explică (pentru LaLaura):

Buna.A dat la tv si a scris in ziare ca au inceput verificarile de asta am intrebat.Cati caini ai?

| LaLaura a răspuns (pentru Al3xbC):

2, unul in casa si unul in curte.

| Doub a răspuns:

Nu si nici nu am de gand sa o fac.

| frostxtq a răspuns:

Am auzit si eu. Inca nu am reusit sa ajung la veterinar, insa saptamana care vine imi duc si eu catelusa fara intarziere. Am inteles ca amenzile incep de la 2000 de lei.

| Ademira a răspuns:

Eu mi-am microcipat-o din decembrie 2013, iar pe aia mica, o microcipez peste 2 saptamani, dar oricum ea ar mai putea sa stea pana la 4 luni.