| hamham_1461 a întrebat:

Voua cum vi se par persoanele care injura pe strada? Mie sincera sa fiu mi se pare persoane fara educatie...Si inca ceva daca ati fi pentru o zi presedinte ce ati schimba la aceasta tara?

Răspuns Câştigător
| DoDo a răspuns:

Pai sunt persoane care nu au putut parintii lor sa le educe la timp cat despre tara degeaba ti-as spune acest fapt nu o valua nimeni in seama

4 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Buna hamham,
Persoanele care injura pe strada sunt persoane care nu stiu sa respecte si care de cele mai multe ori nu sunt respectati. Ai dreptate in ceea ce spui si anume ca sunt persoane fara educatie. Totusi aceasta lipsa de respect duce la mult mai multe lucruri pe care ei le vor regreta candva.
Daca as fi presedinte in primul rand as cauta bani ca sa salvez viata animalelor de pe strada, as creea adaposturi, as incerca sa ofer conditii mai bune spitalelor, aparaturilor, as mari alocatia copiilor si batranilor. Totusi pentru toate acestea avem nevoie de bani.
Pa, pa

| RazvanRo22 a răspuns:

"mi se pare persoane fara educatie" ti se par happy
Nu vreau sa fiu ala care critica dar mi-a sarit in ochi.

| DanteH2SO4 a răspuns:

As amaneta-o doar de atat mai e buna, ca sa faci ceva bun trebuie s-o schimbi complet.

| R3DszZz a răspuns:

Bună,
Persoanele care înjură și batjocoresc pe stradă sunt persoane fără pic de educație și de bun-simț. Aceste persoane nu au avut ocazia de a trece pe la școală și de a învăța ceva bun, sau au un anturaj foarte prost.
Mie sincer mi-ar fi foarte rușine să înjur pe stradă.
Dacă aș fi eu președinte în primul rând aș scăpa de criza financiară și aș restabili legile cu salarii.
Aș da pensionarilor ajutor lunar cu câțiva bani, 2 ani de zile prin care să îți crești copilul cu niște bani mulțumitori.
Aș mări alocația copiilor.Un lucru important care l-aș mai face este de a mă ocupa de litoralul românesc, cultivarea legumelor și fructelor la greu.Aș schimba legea educației.Aș da afară din guvern prostovanii care lenevesc și lipsesc de la muncă.
Sunt multe altele care trebuie schimbate în țara România. Trebuie doar să avem un conducător capabil și cinstit și ajutoare la fel de bune și cinstite care să nu fure și să facă alte chestii urâte.

Acesta este părerea mea personală!
Numai bine!
Mi-a făcut plăcere să răspund întrebării tale!