| Afganistanu_9917 a întrebat:

Vreau sa adopt un bichon maltez. imi doresc mult. o sa am mare grija de el.

5 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Http://www.tpu.ro/utilizator/lbxm are shih-zu, cred ca ii da pentru adoptie :)!
Vb cu el/a!
Zi-mi si mie ce ai făcut pana la urma!
Bafta!

| SlenderWomen a răspuns:

Si adopta...cine nu te lasa si chiar imi promiti tu ca o sa ai grija de el? pe cuvantul tau, daca ma mintzi, nu am incredere in tine

| ihavenoidealel a răspuns:

Cauta si tu pe mercador.ro, tocmai.ro, okazii.ro

| TudorGamer a răspuns:

Si care este intrebarea? Da este o rasa foarte buna dar este greu de intretinut! Mult noroc!

| toghaphyboom a răspuns:

Sa inteleg ca doresti cateva informatii despre anumita rasa:

"Bichonul maltez este un câine de apartament foarte energic, de aceea e bine să stabilești un program zilnic de exerciții și mișcare. Felul în care este îngrijit este mult mai important decât mediul în care stă deoarece câinele bichon maltez este orientat către oameni. Bichonul maltez are nevoie de temperaturi moderate, fără să fie prea cald sau prea frig."

Sursa: Wikipedia

In schimb, daca doresti site-uri de unde iti poti lua un asemenea catel, ai aici cateva exemple ce iti pot fi de ajutor:

http://www.eanimale.ro/anunturi/caini/vanzari/bichon-maltez/

http://www.animalutul.ro/anunturi/caini/bichon-maltez/

http://www.publi24.ro/anunturi/animale/caini/bichon-maltez/

Sper ca acest raspuns te-a ajutat. In caz ca iti vei lua unul, sa-l stapanesti sanatos :)