| zeenath a întrebat:

Vreau sa adopt un pui de pisica British Shorthair! Sunt din Oradea! Pls, help! Thx!:*

1 răspuns:
| Madalichka a răspuns:

Salut. In primul rand, s-ar putea sa fie foarte scumpa.
In al doilea rand, trebuie foarte bine ingrijita, mai ales ca british shorthair nu e orice rasa. Daca ai mai avut pisici e bine, ca stii in principiu cum trebuie ingrijite. Dar daca nu, trebuie sa te informezi foarte bine. Cauta intai informatii pe net sau incearca sa iei legatura cu proprietari sau crescatori de british shorthair, iar apoi hotaraste-te daca esti intr-adevar pregatita sa cresti o astfel de pisicuta happy