| clara1122 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un animal de casa, mai exact un catel nu foarte mare, care sa fie mai pufos...imi puteti da niste rase?
Dau fundakiss

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Kuvasz
2.Dobermann Pinscher
3.Perro de Presa Canario
4.Ciobanesc German
5.Bedlington Terrier
6. Akita Inu
7. Spitz Finlandez
8.Irish Water Spaniel
9.Ciobanesc de Pirinei
10. Komondor happy

12 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Pai:
Bichon
Yorkshire Terrier
Poodle
Canich
Pomeranian
Pechinez Imperial
Si-tzu
Chow Chow
Funda?

| glamour a răspuns:

Eu iti voi da alt sfat pentru ca deja ti s-au dat idei pentru rase. eu as mai adauga caniche la rasele mentionate.
dar te-as sfatui sa te documentezi despre rasa. unele pot fi mai active sau nu. un caine nu se alege neaparat dupa frumusete, ci si dupa nevoi si dupa ce poti tu sa ii oferi. daca de exemplu esti "lenesa" si nu-ti place miscarea vei chinui un caine activ. depinde si de cat timp vei avea pentru viitorul catel. bafta

| glamour a răspuns:

Loren, ti se pare ca perro de presa canario, ciobanescul german, akita, si komondor sunt caini "nu prea mari" cum vrea domnisoara?laughing

| DolcE_7446 a răspuns:

Bichon Bolognese (din acesta am eu :P )
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:4, s:0
Bichon Frise~http://www.google.ro/......tp?/imgres r:8, s:0
Bichon Maltese~http://www.google.ro/......tp?/imgres r:11, s:68&tx=103&ty=49&biw=1267&bih=678
Bichon Havanese~http://www.google.ro/......tp?/imgres r:13, s:46&biw=1267&bih=678
Shih-tzu~http://www.google.ro/......tp?/imgres r:16, s:99&biw=1267&bih=678

| Minks a răspuns:

Chow chow. e mediu si pufos

| Maraaa a răspuns:

Chow-Chow

Caniche Pitic

Cocker Spaniol

Fox Terrier

Husky

Pomeranian -)))))))))))) asta e cel mai frumos :* si pufos love struck

| ionik13 a răspuns:

Husky, ciobanesc de bucovina, lup, beagle, chow-chow, pudlle, boxer, teckel.

| funxhouse a răspuns:

Bischon Maltez Toy
Yorkshire Terrier

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Twlsa
e super!

| Play4Fun a răspuns:

Chow chow. dar e caine dala pentru fite. dar e pufos

| Play4Fun a răspuns:

Aaa si bichon frise

| Fîţka a răspuns:

SaluT! Iata citeva rase de ciini pufosi:Griffon-ul de Bruxelles e foarte frumusel si pufos,,
Pekinez tot imi place mult
Bichonul Maltez alb si pufos
la hrana avand in general un apetit bun.
Chihuahua cu par lung daca vreai sa fie pufos dar cel mai mult imi plac mie Chihuahua cu par scurt de acesta vreau si eu in curind sa-mi cumpar,, alegerea ta dar toti sunt extraordinari de draguti!