| Lavynyu a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un Rottweiler dar nu sunt sigur de autenticitatea sa. Cum as putea vedea daca este de rasa...sau doar seamana cu unul autentic.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Cei autentici au pedigree.
Pedigree(in romaneste=certificat de origini) este un act care, mai pe intelesul tuturor, atesta ca un animal este intr-adevar de "rasa pura".

Eu iti sugerez sa iei un caine cu pedigree.

http://eanimale.ro/anunturi/caini/vanzari/

Succes! :)

5 răspunsuri:
| Ramona000 a răspuns:

Uite aici niste poze cu caini de rasa pura si cu cei care seamana
cei cu rasa pura:...ity.olx.ro
bucharestcity.olx.ro
cei care seamana cu rottweiler
okazii.ro este o corcitura,
zooland.ro

| Ramona000 a răspuns:

Cei cu pedigrre-ul este original oricum

| RoxanaDenisa a răspuns:

Buna. Doar pedigree-ul (act de origine) dovedeste puritatea rasei.
Poate sa semene cu rottwailer-ul cand e mic si cand o sa creasca sa se deschida la culoare sau sa ramana talie mica/medie etc.
Eu zic sa cauti pe net o canisa serioasa de rott` si sa cumperi de acolo. Dai mai multi bani dar macar sti ca, cand o sa se faca mare o sa fie rott`.

| anutza97 a răspuns:

Buna am eu de vanzare un rottweiler rasa pura mascul are 1 an si 7 luni daca doresti trimite mi un mesaj si vorbim

| Lala356 a răspuns:

Hei..pai se vede de la o posta daca e autentic. daca esti interesat ..am eu un de rottweiler:*