| kresycenzia a întrebat:

Vreau sa imi iau inca un animal de casa, dar nu stiu exact de care sa fie si mai exact ce rasa (daca este cazul), avand in vedere ca mai am un papagal la care nu as vrea sa renunt. Am mai avut catel, broaste testoase si un porcusor de Guineea. Mi-ar placea sa am grija de un animal de care nu am mai avut pana acum, dar nu ar fi rau ca unele experiente sa se repete, mai ales ca acum stiu raspunsurile la multe intrebari pe care mi le-am pus in timp ce ingrijeam de anumite animale. Ce imi recomandati? De preferat un animal care sa nu deranjeze in vreun fel papagalul, mai ales ca el obisnuieste zilnic sa faca vizite in afara coliviei.

Răspuns Câştigător
| FallingRain a răspuns:

Deci eu cred ca cel mai potrivit ar fi un catel, dar nu unul de vanatoare, ci unul de talie mica, ascultator de felul lui si destul de destept. Cum ar fi un Teckel sau Pechinesse.

6 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Iti poti lua un hamster. Sa sti ca sunt foarte dragalasi daca stai sa te gandesti. Sau iti poti lua un caine[Cocker Spaniel] Eu am unul de ieri si e foarte cuminte si destept.

Apache
| Apache a răspuns:

.eu iti zic sincer.ia-ti un caine! pisica nici nu intra in discutie avand in vedere ca ai papagal!
iti recomand un pechinez,.e un bun caine de casa!
http://www.vandcatei.com/wp-content/gallery/pechinez/pechinez-3.jpg

| mango999 a răspuns:

Intra pe Adoptiicaini.ro sau Adoptiipisici.ro acolo gasesti ce vrei tu.sunt superbi. uita-te la fetisoara lor happy

| R0000zyyyyy a răspuns:

Ia-ti un hamster

| LotusRadioactiv a răspuns:

Ai putea sa-ti iei un acvariu de pesti. Nu sunt plictisitori, ci dimpotriva : daca le vei oferi un mediu acvatic captivant, plini de corali si castele de nisip, precum si un acvariu in care se pot deplasa linistiti, sunt sigura ca vei fi fascinata de ei si te vei uita cu drag, mai ales daca sunt viu-colorati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut un catel. 12 ani a trait.si a murit asta vara. Am fost devastat. Acum am luat un acvariu si chiar imi place sa ma ocup de el. Dar daca totusi vrei un caine asta implica o mare responsabilitate. Pe langa faptul ca va lasa par si cand te vei duce la scoala sau la munca vei avea hainele pline de par. Trebuie scos de cel putin 3 ori pe zi. Trebuie sa ii faci baie sa il duci la veterinar sa ii tai unghiile cand este cazul. Vara o sa ia si paraziti de afara capuse sau purici si indiferent cu ce il vei trata tot va avea. Deci gandeste-te bine.