| icstrimb a întrebat:

Vreau sa imi iau un caine. Si as dori sa fie destept, rau cu cine trebuie, frumos, prietenos. Am avut rottweiller dar nu e chiar asa de prietenos si nici foarte destept. E doar rau sau poate ca asa a fost dresat. Rau clar! M`am gandit la un labrador, dar nu e rau, dar chiar imi place. Caine-lup ar fi potrivit?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ia-ti lup.Eu am doi, pereche.Nu exista caine mai inteligent,daca il iei dintr-o canisa buna va fi si frumos,cat priveste sa fie prietenos il inveti sa atace la comanda, in rest e foarte prietenos de felul lui, nu-i place sa stea singur.Il iei de mic si ii incepi educatia de mic.Recompensa,mancare(cand sunt mici ar manca incontinuu). Stai cat poti mai mult cu el,invata-l cuvantul NU,si ai sa vezi daca intr-o zi n-o sa te trezesti ca-ti conduce masina(glumesc)! Sunt niste caini extraordinari,nici eu nu stiam,dar acum ca ii am, nu i-as schimba cu nimic pe lumea asta! Din intonatia vocii ma inteleg, ca sa nu-ti spun dupa cum ma uit.Singurele suflete care nu-mi gresesc dispozitia niciodata! Mult noroc!