| Agnes00 a întrebat:

Vreau sa imi iau un hamster. Am mai avut, dar eram mai mica si am unele nelamuriri:
Eu tin minte ca l-am luat de la cineva si mi-a zis sa nu-i dau apa, dar in pet shopuri am vazut ca au si apa.

Sunt mai multe feluri de hamsteri, difera ca si pret sau personalitate?

O sa muste la inceput? Stiu ca prin pet shopuri nu prea au timp sa-i obisnuiasca cu luatul in mana.

Cat o sa traiasca si ce e recomandabil sa i se dea sa manance?

Si ultima chestie: pet shopuri mai ieftine si ok in Bucuresti unde gasesc? In afi mi se par toate la suprapret si degeaba.

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Buna. Decat sa iei din petshop, poti cauta sa cumperi de la cineva care are prea multi si nu are ce face cu ei. Am auzit si eu "mitul" asta cu apa, eu intotdeauna le-am dat. Mananca boabe de porumb, salata verde, morcov. Te poti informa de pe net despre absolut orice, si unde sa ii tii, si ce sa le pui ca strat, si la cat timp trebuie schimbat, cum sa ii separi daca sunt mai multi si asa mai departe. Unii din ei pot musca, dar cu cat te joci mai mult cu ei, cu atat ii vei imblanzii mai repede. Bafta! sa-ti traiasca!

1 răspuns:
| Tgv a răspuns:

Cum sa nu ii dai mah apa la hamster`=]?