| Szasz_Aissa_1997 a întrebat:

Salut.Am un hamster sirian de o luna si as vrea sa stiu cum sa fac sa se obișnuiască cu mine. In prima săptămână a fost ok cu el. Dar acum daca îmi pun mâna in cusca vrea sa ma muste si eu îmi iau mâna. Am mai avut hamsteri inainte dar nu erau asa.Ce sa fac?

1 răspuns:
| untu a răspuns:

Lasa-l in pace o buna perioada ca sa se obisnuiasca si sa se acomodeze cu noua lui casa si a vrut sa te muste ca sa se apere, nu te lasa sa atingi sau sa le mangai pentru a nu se imbolnavi!(hamsterii sint sensibili si fragili si se imbolnavesc usor)