| Laviniea a întrebat:

Aș dori să trimit o scrisoare la presa

Trebuie timbru?
Cit costă?
Cum se face?
Va rog frumos ajutati-ma conteaza foarte mult pentru mine

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Scrii scrisoarea, o pui in plic, scrii sus in stanga adresa ta (Exp. = expediator), jos in dreapta adresa destinatarului (Dest.) si mergi la posta. Acolo te va intreba cum vrei sa o pui. Le raspunzi: cu confirmare de primire (asa stii ca scrisoarea a ajuns la destinatie). Trebuie sa completezi un aviz. Restul se ocupa ei. Platesti circa 3-4 lei.
Poti sa mai trimiti : simpla sau recomandata.

| Laviniea explică (pentru Salontanul):

Multumesc multa sanatate si pace

| Salontanul a răspuns (pentru Laviniea):

Vezi ca am uitat ceva. Am reeditat raspunsul. Uita-te peste un sfert de ora, din nou.

| Laviniea explică (pentru Salontanul):

Bine happy

| Salontanul a răspuns (pentru Laviniea):

Intre timp a aparut raspunsul complet. happy