| Ionut321123 a întrebat:

A mai plecat cineva cu firma asta Office Interim ca sofer distributie colete in Germania? Am sunat si mi-a spus sa trimit actele si 200 de euro pentru contract. Au spus ca au sediul in Iasi si Botosani. E serioasa firma? Multumesc

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O firma serioasa suporta cheltuielile de contract ai angajatilor, inclusiv pe cele de intermediere de angajare.
Banii pot fi necesare, eventual, pentru transportul pana la destinatie si eventuala intoarcere daca nu corespunzi.
Contractul incheiat se poate verifica si la "Fortele de munca" din Romania, chiar si inainte de semnare. E dreptul tau sa ceri un exemplar pentru consultare inaintea semnarii.

| asperger3 a răspuns:

Cred ca e teapa.
Orice firma serioasa nu cere bani inaintea contractului de munca.
Daca cere sunt sanse mari sa fie teapa