| gabrielalata a întrebat:

Ajutati-ma cu cine sa vorbesc, cu cine sa iau legatura pentru un loc in camin studentesc? Fiul meu e student anul 1 la Spiru Haret(zi) arhitectura, nu am posibilitatea de ai lua gazda in Bucuresti? Va rog sunt disperata...platesc ultimii bani pentru scoala lui dar cazarea e peste puterile ele...

Răspuns Câştigător
| MissCamelia a răspuns:

Faceti-va un cont pe grupuri de yahoo de studenti si dati mesaje in care spuneti ca-i cautati loc in camin, dar cred ca o sa fie greu de gasit. spiru nu are camine? cautati la alte fac particulare-nicolae titulescu sau cantemir.astia au luat de la stat camine

2 răspunsuri:
| kayan a răspuns:

Daca Spiru Haret nu are camine proprii (sau fiul nu intruneste conditiile pentru a primi un loc in acele camine), cred ca cel mai bine ar fi sa va duceti la fata locului (la un alt camin - poate in Regie sau la Leu) si sa vorbiti direct cu administratorul cladirii. Multi din cei care vor primi loc in camin vor renunta la el si asa veti avea sansa sa prindeti un astfel de loc. Doar ca din cate stiu, locul se plateste (probabil cateva sute de euro - plus intretinerea lunara). A, si e cam ilegal dar se practica...

Succes!

| gabrielalata explică:

Are 2 camine dar pe forum scrie ca sunt deja ocupate...sa scriu la rector? voi ce ziceti?