| BiaBubulina a întrebat:

Ajutati-ma va rog, poate totusi stiti:Buna.Mi-am instalat aplicatia Google Play pe tableta mea (coby kyros) si imi spune ca daca vreau sa downloadez ceva sa adaug un cont la dispozitiv si ma intreaba daca vreau.Dau da si nu se intampla nimic.Repet de 200 de ori si degeaba.Ce sa fa?

3 răspunsuri:
| Mihai_Valcu_1999 a răspuns:

Lasa google play si fa-ti mai intai contul google. Idea e ca trebuie sa ai cont google ca sa intri in google play da sa o face pe tableta nu pe internet. Dupa nu mai conteaza daca te intreeaba. Apesi da si poti sa folosesti aplicatia usor.

| BiaBubulina explică (pentru Mihai_Valcu_1999):

Pai eu am cont...dar apas pe da..si nimic..am cont dar trebuie sa fie de gmail?

| Mihai_Valcu_1999 a răspuns (pentru BiaBubulina):

Da. Ar trebui sa ai o aplicatie Gmail unde sa inregistrezi sau sa te conectezi la un cont. Daca nu merge sau nu ai aplicatia intra in Setari-Conturi si Sincronizare-Adauga cont ( de obicei apare in partea de jos dar cauta si tu sa vezi unde e). Dupa ce te conectezi la cont nu ar mai trebuii sa iti apara.