| Ommmmmffffffgggggg a întrebat:

Alunele ingrasa?
Da, Nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MikiRozy a răspuns:

Buna intrebarea! laughing
Uite un raspuns: Sunt bombe calorice, alături de semințe/fistic/nuci, da!
Consumate cu moderație sunt benefice organismului deoarece conțin uleiuri volaturi și colesterol bun.
La 100 de grame, alunele au 567 de calorii.
Sper ca ti-a fost de ajutor. Bafta :*

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte tare chiar

| Pricked a răspuns:

O pupi?
Ce gentil eşti.

| HaKa93 a răspuns:

Da, au grasimi destul de multe. dau contin si proteine pentru dezvoltare musculara

| RobertFHC a răspuns:

Tot ce este consumat in exces ingrasa si da. alunele sunt in top la ingrasat.

Bafta happy

Răspuns utilizator avertizat