| superpissy40 a întrebat:

Am 12 ani si doua luni, 1, 51m si intre 50-55 kg.Sunt grasa pentru varsta mea? Funda!(Scuze de categorie!)

Răspuns Câştigător
| Francesca17 a răspuns:

Buna,draga mea!
Am o prietena care are atat si s-a dus la medicul de familie si i-a spus ca trebuia sa elimine caloriile pentru ca este plinuta!
Inaltimea nu stiu daca o ai bine! Eu am 10 ani si am 1.55 si nu sunt inalta sunt potrivita! Iar despre kg as spune ca trebuie sa mai slabesti eu am 34 kg si am 10 ani! Nu este prea bine! Te sfatuiesc sa nu te straduiesti mult pentru a slabiwinking!
Fa abdomene (flotari) cateva dimineata pe stomacul gol pentru a arde caloriile de ziua trecuta SAU mananca micul dejun si alergi, faci flotari pentru a arde caloriile dupa masa de dimineata!
Draga mea nu este nici o problema in legatura cu categoria kiss!
Sper ca te-am ajutat!
Numai Bine :X!
Funda, puppy dog eyes?

12 răspunsuri:
| KiddFaraSentimente a răspuns:

Nu stiu. Depinde de corpul tau. Eu am 1, 66 si 60 kg si nu sunt grasa. Depinde.

| Francesca17 a răspuns:

Multumesc Foarte mult pentru Funda kiss!

| whatevernvm a răspuns:

Pentru varsta esti perfecta, pentru inaltime esti aproximativ buna.

Sa zicem ca ai 55:

Greutatea ideala calculata dupa formula lui Lorentz
Rezultat: 51 kg
Greutatea ideala calculata dupa formula lui Lorentz modificata
Rezultat: 49 kg
Greutatea ideala calculata in functie de IMC (Indice Masa Corporala)
Rezultat:

greutatea minima acceptabila: 42 kg
greutatea ideala: 50 kg
greutatea maxima acceptabila: 57 kg

Greutatea ideala calculata dupa formula lui Creff
Rezultat: kg

Calculeaza-ti singura :
http://calculator-greutate-ideala.host22.com/

Bafta!

| Dina a răspuns:

Kilogramele se i-au de la citi cm ai, adica 1m si 51 de cm, inseamna ca trebuie sa ai 51 de kg.

| annkaa a răspuns:

Nup esti ok:*mananca multe fructe si legume ca sa fii in forma:X

| TheRock17 a răspuns:

Pfaileiiii...si eu am 12 ani si o luna aproape si am 1.58-1.59 si am 35 de kg si arat super bine. Slabeste vreo 15 kg si atunci o sa fie totul ok!

| ViseColoratee a răspuns:

Heyhappy

Vrei sa iti zic un secret? Greutatea ideala este cea care te face sa te simti bine in pielea ta!winking Fiecare om are conformatia sa.big grin Daca totusi vrei sa mai slabesti, incepe sa faci un sport sau daca nu, alearga pe afara 1 ora sau 1 ora jum si este si eficient si sanatoswinkingtongue

Sper ca te-am ajutatlove strucktongue

| xxxnonamexxx a răspuns:

Pentru varsta nu prea dar4 inaltimea este o problema...ideal ar fi sa mai slabesti 5 kg

| DRaEd a răspuns:

Nu iti fa tu grija ca esti grasa mai ales la 12 ani.Dar ca sa iti raspund cam 40-43 de kilograme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite cum se calculeaza: greutatea(kg)=inaltimea(cm)-110
deci tu ai fi cu vreo 10-15 kg mai plinuta decat ar trebui
intra pe link-ul acesta ca sa vezi cum sa slabesti 10 kg in 16 zile:
http://femina.rol.ro/art/9257-3-dieta_cu_lamai.htm

| Bowl a răspuns:

Grasa e putin spus...

| NicolLeta a răspuns:

Nu, nu este deloc grasa pentru varsta ta happy Tinand cont ca esti in perioada in care corpul tau sufera tranfosrmari cel mai important lucru este alimentatia si sportul happy