| SonyaElena a întrebat:

Am auzit un zvon cum ca deschiderea anului scolar va avea loc sambata asta. A mai auzit cineva? Oare este adevarat?

Răspuns Câştigător
| DomnishoaraPisicutza a răspuns:

Bună! Da, la unele școli elevii sunt chemați sâmbătă, la altele chiar de vineri. Oricum, diferă de la o școală la alta. Dacă vrei să știi sigur, întreabă la secretariat.

12 răspunsuri:
| daηă a răspuns:

Ar fi cea mai mare prostie sa ne cheme sambata la scoala laughing
Daca si la televizor s-a spus clar ca scoala incepe pe 17, pe 17 incepe.

| darrio2007 a răspuns (pentru daηă):

Daca festivitatea este sambata nu inseamna ca se fac si cursuri.Multi au inteles gresit asta.Inclusiv tu.

| Hikari a răspuns:

Eu merg sambata la dechidere iar de luni intram in programul obisnuit.

| Pikaciuuu a răspuns:

Si pe la Sighisoara s-a auzit happy

| Plolice a răspuns:

Scoala va incepe luni, 17 septembriebig grin

| Patry908 a răspuns:

Asculta, doar pentru ca fata a auzit un zvon si a vrut sa verifice daca e adevarat, asta nu inseamna ca trebuie sa o injuri in halu asta. Daca chiar vrei sa stii, si eu am auzit ca festivitatea de deschidere ar fi sambata. Puteai sa-i zici scurt si la obiect: Nu, nu incepe sambata. Si punct. Mare greseala o facut ce sa zic...

| Caesar56 a răspuns:

Buna sonyaelena trec in clasa a 5-a iar scoala incepe luni pe 17 septembrie deci nu este adevarat. piscot56.

| SonyaElena explică:

Ai dreptate, chiar MARE prostie in Romania. Citeste-ti raspunsul din nou, esti un exemplu perfect al afirmatiei pe care tot tu ai facut-o.winking

| IntotdeaunaEu a răspuns:

Scoala incepe pe 17!

| Olaru_Catalin_1972 a răspuns:

Scoala incepe pe 17 septembrie

| Andreea1708 a răspuns:

Scoala incepe luni, pe 17! laughing))winking

| KawaiiNeko a răspuns:

Totusi, festivitatea este sambata sau luni?