| serau999 a întrebat:

Am cumparat un procesor AMD Dual core 3. 00GHZ 6000+ si cand intru in My Computer scrie "AMD processor model unknown". Ce trebuie sa fac? Pe langa asta mai scrie si frecventa corecta.

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Trebuie sa faci update la bios cu ultima versiune!

| serau999 explică (pentru CPAElites):

Daca asta trebuie sa fac, imi poti da un link mai concret pentru placa de baza AsRock AliveNF4G-DVI si un video care imi poate arata mai exact ce trebuie sa fac? Merci.

| CPAElites a răspuns (pentru serau999):

Descarci de aici : http://bit.ly/29Yxbxz
Am selectat eu ce trebuie sa descarci... : https://postimg.org/image/m1fjhccpd/
De aici te descurci tu!

| CPAElites a răspuns (pentru serau999):

Ai reusit?

| serau999 explică (pentru CPAElites):

"Error: Loading Driver". Idei?
Apare asta cand il deschid.

| CPAElites a răspuns (pentru serau999):

Dupa ce incarca windowsu? Sau imediat cand il pornesti?
Ai dat restart/stins la pc cand se face update?

| serau999 explică (pentru CPAElites):

Deschid programul ala descarcat, dau ok cand imi zice ca trebuie sa am totul inchis si dupa imi da eroarea aia.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cand s-a facut Windows-ul tau n-a existat inca asemenea procesor, de acea nu-l recunoaste.

| serau999 explică (pentru Bula):

Nu cred. E windows 7 Ultimate SP1. Si procesorul acesta l-am mai avut la un PC care avea exact acelasi windows si functiona. Am zis nou pentru ca nu l-am mai folosit, l-am tinut intr-o cutie. Am schimbat placa de baza, am pus procesorul si am reinstalat windows-ul.

| H5K a răspuns:

Ai reinstalat Windows-ul dupa ce ai montat noul procesor?