| anonim_4396 a întrebat:

Am facut prostia de a-mi face un cont fb numai pentru a vedea fotografiile din concediu a unei cunostinte. Altfel nu se putea. Acum, vreau sa sterg acel cont, dar nu gasesc de unde. Mi se ofera doar o dezactivare temporara. Eu vreau o stergere definitiva. Sfatuiti-ma cum sa fac. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

O stergere definitiva a contului se face numai dupa 6 luni!
Politica lor!
Daca dupa dezactivare se acceseaza din nou acel cont el devine ACTIV!(ca si cum nu ai dezactivat nimic)
Deci timp de 6 luni acel cont trebuie sa NU FIE ACCESAT DELOC!

Vazi aici:

http://solutiipc.ro/sterge-cont-facebook/

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Intră la setările contului și îl dezactivezi, nu mai ai treabă cu el, stai liniștită.
Pa, pa.

| anonim_4396 explică (pentru Legiuitoarea):

Din descrierea de acolo spune ca restul pot intra in continuare pe profilul meu. Dar cum nu am postat nimic, am doar 1 "prieten" (fam. cu fotografiile), daca ar intra altii ar incarca pagina degeaba. Asa inteleg eu de acolo. Merci

| Dorinel13579 a răspuns:

Intra pe acest link, conecteaza-te si sterge-l. happy https://facebook.com/help/delete_account

| anonim_4396 explică (pentru Dorinel13579):

Ai intrat o clipa pea tirziu. Multumesc totusi. Primesti vot.