| tibi2000 a întrebat:

Am filmat cu o camera cu casete Mini dv si vreau sa le pun pe calculator. Insa cand conectez camera prin usb imi spune "Device driver software was not successfully installed".Am incercat sa descarc de pe net driver-ul insa gasesc numai pentru Windows XP iar eu am pe calculator Windows 7. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| IndescribableChild a răspuns:

Schimbi port-ul usb. se mai intampla sa nu il recunoasca pentru ca respectivul port usb este supra-utilizat.
Daca nici asa nu functioneaza, restarteaza pc-ul si din cate imi amintesc, atunci cand iti spune ca nu il recunoaste, exista o optiune in care iti cauta singur un driver pentru el.
De asemenea il poti duce la un prieten. Daca lui il recunoaste, dupa ti l recunoaste si tie

| IndescribableChild a răspuns:

Nu exista modele vechi cum le zici tu pe care sa nu ti le citeasca windows 7 happy

| tibi2000 explică:

Si exista alta modalitate prin care pot sa transfer filmuletele de pe Mini dv pe pc? (in afara de firewire)