| uply a întrebat:

Am fost la o pomana si imi venea sa rad fiindca imi adusesem amninte de un banc. Vreau sa pot sa imi controlez emotiile in asa fel incat sa nu-mi mai vina sa rad in momentele in care nu trebuie sa rad.Multumesc! Promit sadau funda!

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Aminteste-ti unde esti de fapt si de ce ai venit acolo; ar trebui sa-ti treaca rasul si sa nu-ti mai vina-n minte bancuri. Daca nu poti, stai acasa, e mai sanatos.

4 răspunsuri:
| rippE a răspuns:

Oarecum am aceleasi sentimente. Incearca sa te gandesti, sa te pui in pielea personajului care plange sau jeleste. Gandeste-te ce a pierdut.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Inseamna ca nu stii sa respecti pe altcineva si inseamna ca nu te respecti nici pe tine, indiferent ce se intampla trebuie sa constientizezi in orice moment unde te afli si cum trebuie sa te comporti.

| NoOneKnow a răspuns:

Musca-ti buza, eu asa fac.

| MyK1FoR2yOu3BB a răspuns:

Iooii. Ar trebui sa te gandesti la ceva trist sau la ceva ce ai pierdut. Gen ti-a murit pestele sau alteceva. Funda?