| frida0purple a întrebat:

Am gasit 500.000 mii (bani vechi adica) prin camara. Se mai poate sa ii schimb la vreo banca?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca bancnotele sunt din polimer (plastic) se mai pot schimba la unele unitati ale BNR din Bucuresti, Iasi, Timisoara si Cluj Napoca. Te poti duce personal sau ii poti trimite prin posta. Vei primi 50 lei. Numai bine!

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Ce tot vorbiti acolo.
Tu du-te cu banii la un anticariat care cumpara obiecte vechi vei scoate o avere.

| frida0purple explică (pentru MarianWLF):

Pai si cat poate sa imi dea pe ei?

| MarianWLF a răspuns (pentru frida0purple):

Pai depinde ce preturi au fiecare nu e la fel peste tot.
Mai bine te duci pe la toate care le stii intrebi cat ti-ar da pe ele si care iti spune cel mai bun pret acolo le vinziwinking

| MariaChrii a răspuns:

Du-te mah la banca ca si eu am schimbat

| AiEnmaYuuki a răspuns:

Acum nu se mai poate.Atunci cand s-a facut schimbarea, in acele cateva luni se putea, acum insa nu.Dar ai putea sa ii tii si sa-ti faci o colectie de bani vechi.Cine stie, poate vor valora ceva mai tarziuwinking