| Rozsa_Manuel_2002 a întrebat:

Am gasit o poza veche cine stie istorie si ar putea sa imi spuna informatii istorice despre ea. Cum sa vo trimit celor care stiti informatii istorice gen:an, tara...etc...

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

O scanezi în PC, ori îi faci o poză cu telefonul. Pe urmă, intri pe Imgur http://imgur.com/, dai click unde scrie New Post (culoarea verde)→ Browse (încarci imaginea), copiezi linkul și îl atașezi aici. Și cine știe, îți răspunde.

| francut a răspuns:

Pe ea nu scrie nimic? Pe spate nu este nici o stampila, nici o mentiune? La fotografiile vechi, fotografii isi puneau sigla atelierului.
Fa-i o fotografie si posteaz-o pe imgur. Apoi ne dai link-ul.

| Rozsa_Manuel_2002 explică (pentru francut):

Ba da scrie ceva dar nu înțeleg și cred ca scrie în maghiara

| francut a răspuns (pentru Rozsa_Manuel_2002):

Nu conteaza in ce limba scrie. Pune imaginile fata - verso pe imgur. Ti-a explicat @floresdemayo cum se face.

| Rozsa_Manuel_2002 explică:

Știu ca ii ruda cu mine cam stra stra bunicul meu dar nu știu din ce perioada este poza are legătură cu un război