| Chris_2401 a întrebat:

Am Microsoft Office 2007. V-as ruga frumos sa-mi spuneti, daca stiti, de unde pot lua separat pachetul pentru limba romana, cu diacritice si tot ce mai e nevoie? Va multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| z8 a răspuns:

Cum poti sa folosesti diacritice in windows ( wordul este inclus in windows) : Start -> Settings -> control panel -> Regional and language options, selectezi de la ...choose your own formats : Romanian. Dai ok, apoi te duci in Word si activezi limba romana prin combinatia de taste Alt-Shift. Apoi testezi apasand tastele ";]['\" ar trebui sa arata cam asa : "şăîţâ". Revii la tastatura in lb. engleza apasand tot Alt-Shift. Merge sigur pe Win XP. Daca ai alt windows s-ar putea sa difere putin procedura de activare, daca esti incepator si ai nevoie explicatii si mai detaliate da-mi mesaj. Bafta.

1 răspuns:
| softdeluxe a răspuns:

Pai nu iti trebuie asa ceva.Cand intri in office ai jos in dreapta EN-tastatura pe engleza, iar tu doar selectezi RO-tastatura are si diacritice