| FerLin a întrebat:

Am nevoie de o harta rutiera a Romaniei si una a Europei in poza cu rezolutie mare pentru a putea fi printata pe hartie de 1 metru / 1 metru.
Stiti de unde pot downloada asa ceva? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Yuoia a răspuns:

S-ar putea sa te coste mai mult decat o harta din librarie. Se mai gasesc harti rutiere.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pe printest, poate

| InOrOut a răspuns:

Si eu voiam la un moment dat sa fac asa ceva, nu se gaseste o asemenea harta, ea se construieste si dureaza. Daca vrei neaparat sa iti faci harta si ai mult timp si te sti la photoshop, intra pe google maps si fa multe printscreenuri, pe care le unesti in photoshop. La dimensiunea 1mx1m iti trebuie 7559.05 pixeli ca sa fie clara. Oricum pe google maps e mai actualizata harta decat cele pe care le cumperi din magazin, plus ca ai toate drumurile nu doar cele principale.