| 1AlexS a întrebat:

Mi-am luat pe tableta o aplicatie GPS&NAV MAPS si nu am harta romaniei. Am luat harta romaniei rutiera de pe net adica o poza ...merge sa o bag cumva in programu ala?

4 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Hartile pentru programe de navigare GPS nu sunt poze, sunt harti in sensul ca au pe ele coordonate, strazi si asa mai departe, sunt intr-un format special. pentru navigare gps de pe tableta iti recomand softuri ca sygic, igo sau navigon (cel mai mult eu folosesc igo)

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Nu stiu exact, dar daca tableta este pe Android (si are receptor GPS) ti-as recomanda sa instalezi IGo (primo, my way), il gasesti cu hartile pe 2013(din toata lumea, si Romania detaliata) si nu ai nevoie de internet pentru a functiona...eu il folosesc de aproape 2 ani si nu am nemultumiri.

| 1AlexS explică (pentru Laurentiu_Barbu_1985):

Da dar trebuie sa o cumperi si sa ai internet neaparat?

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns (pentru 1AlexS):

Ti-am spus ca nu este nevoie DELOC de internet pentru functionarea ei, si o poti gasi gratuit pe diverse "torr ente", cred ca stii la care ma refer!(desi nu incurajez pirateria)