| Rosallinda a întrebat:

Am nevoie de un sfat:am luat amenda in 43, tocmai ma urcasem si in aglomeratia aia infernala nu am putut ajunge la validator, in cele din urma vine o duduie la mine si imi cere biletul, cand sa il introduc mi-l rupe si imi cere datele. i-am dat buletinul si am insotit-o la dispecerat, acolo tot a incercst sa imi zica sa ii dau jumatate din pretul amenzii si scap, dar eu nu am acceptat si mi-au intocmit proces verbal. ce se poate intampla daca nu achit acest proces verbal? mentionrz ca nu eram din oras, si avem domiciliul la tara.au spus ca amenda va merge la financiar si va creste.este adevarat? care sunt consecintele daca nu o voi plati? multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| maryus1908 a răspuns:

Nu se intampla nimic daca ai luat amenda dar... daca nu ai inca carnet de shofer si vrei sa dai iti vor cere astea de la financiar sa platesti toate amenzile...sau daca vrei sa iei o adeverinta de la primarie tot asa iti va cere sa le platesti, eventual la 2-3 ani se sterg toate amenzile

1 răspuns:
| garyde100 a răspuns:

Nu va creste dar va veni pe financiar...