| perceive a întrebat:

Am o intrebare! cum se aduna puncte TPU si ce poti face cu ele?

9 răspunsuri:
| waXonwaXoff a răspuns:

Aduni puncte daca:
1.Ai raspunsuri votate folositor si inteligent
2.Sa ai cat mai multe funda (dar sa nu fii disperata sa le obtii ca mai multi utilizatori.Pt ca ori cu funda ori fara castigam respect dupa raspunsuri.)
3.Sa fi de folos pe site.
4.Aduni puncte pentru.intrebari la care ai raspuns primul-50 de puncte
intrebari la care ai raspuns al 2 lea 40 de puncte
intrebari la care ai raspuns al 3 lea 30 de puncte
intrebari la care ai raspuns al 4 lea 20 de puncte
intrebari la care ai raspuns al 5 lea 10 puncte
5. daca ai vizite pe profilul tau
6. daca ai intrebari
si cam atat
punctele te ajuta sa castigi respectul nostru. Daca ai multe puncte poti devenii expert TPU.

| BUBULINA a răspuns:

Cozonac faci cu punctele

| antonia09 a răspuns:

Punctele se aduna pe masura ce raspunzi la intrebari sau votand raspunsurile altor persoane la intrebarile tale sau ale celorlalti utilizatori.
In speranta ca ti-am putut fi de folos, iti urez o zi placuta.
Sarbatori fericite!

| joker50 a răspuns:

Am auzit ca sar putea sa ninga joi sau vineri

| Aliyaa a răspuns:

Punctele le acumulezi prin raspunsurile pe care le dai si cat de folositoare sunt daca sunt castigatoare atunci primesc fundita care valoreaza 100 de puncte, mai primesti puncte prin voturile pe care le dai raspunsurilor date de alti, prin intrebarile pe care le pui, prin activitatea ta pe site! cu punctele ti se stabileste rangul pe site(statutul)!

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Raspunde la intrebari; pentru fiecare raspuns primesti 50 de pct.
Iar daca primesti fundita, iei 100 de pct.
Daca rasp prima iei 50 pct in +, daca rasp a-2-a, iei 40,... daca rasp a 5-a, iei 10 pct in +;
succes;
cat despre ce poti face cu ele, mai nimic... doar atat ca daca ai un nr mai mare de pct esti pe un loc mai bun.

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Si poti devenii chiar expert pe TPU, daca ai nu stiu cate funditse.winking

| ILŞMM a răspuns:

Daca esti logat si oferi raspunsuri acumulezi puncte. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale. Trebuie sa ai in vedere faptul ca si pe TPU calitatea primeaza - cu cat raspunsul pe care il dai este mai bun, mai folositor, inteligent sau amuzant (si cotat ca atare de catre ceilalti utilizatori), cu atat vei primi mai multe puncte pentru acel raspuns. pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte; pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva; atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte; pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct. De asemenea, se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns: primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte; al doilea - 40 de puncte; al treilea - 30 de puncte; al patrulea - 20 puncte; al cincilea raspuns - 10 puncte.

Peace! happy

| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Puctele se aduna raspunzand intrebarilor si votand, si cu cat ai mai multe pucte, cu atat inaintezi si ajungi pe un loc mai bun.eu eram pe ultimul loc, acum sunt pe locul 500 si ceva