| Teo a întrebat:

E cam prosteasca, dar sunt curios.Prin transpiratie se elimina calorii?big grinlaughing

Răspuns Câştigător
| Lebăda a răspuns:

DA. De obicei, din cate stiu eu, transpiratia inseamna grasime arsa.
Funda?puppy dog eyes

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Organismul consumă calorii și pentru metabolismul bazal, da!
Pa, pa.

| PCT a răspuns:

Prin transpiratie elimini apa, cu anumite toxine din organism, e posibil sa elimini si calorii, dar nu sunt sigur de chestia asta.

| buzeduulci a răspuns:

Evident. Cand mergi la sala, sau te plimbi cu bicicleta, sau faci cateva ture de alergat, transpiri, deci, elimini surplus, adica grasime si calorii. Funda?

| AnnaS98 a răspuns:

Da big grin. funda?

| horia_5594 a răspuns:

NU. Cauta sa faci sport si atunci nu se mai depun calorii, eventual consuma produse cu calorii mici.