| edyyi a întrebat:

Am o problema as vrea sa am internet la Samsung gt s5230 am facut setarile tot dar vreau internet sunt la moldcell in republica moldova la voi in Romania poate fi romcell in orice caz ajutati-ma desigur dau funda

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te poate ajuta decat cineva de la firma aceea. Da, ai dreptate si la noi este Rom Cell da' este o firma de televiziune nu de telefonie.

| valentingb a răspuns:

Nu exista romcell..Moldcell e ruseasca, noi avem Orange cosmote si Vodafone(franceza, germano-greaca, englezo-franceza)
pentru fiecare retea exista setari preferentiale.Cea mai simpla cale este sa suni la relatii cu clientii.Ii intrebi de setari si ti le trimit ei prin mesaj sau prin email.prin mesaj e mai simplu, doar intoduci codul si le instalezi.

| Kinus12 a răspuns:

Pai simplu, sun la Orange si de abonez la internet pe mobi