| Shery a întrebat:

Am o problema cu laptopul. De curand mi-am luat si eu un router ca sa imi bag net wireless in casa, dar nu stiu cum sa imi configurez laptopul ca sa se conecteze. In manualul de utilizare imi zice ca in My network places ar trebui sa apara un icon ceva cu wireless in nume, dar mie nu imi apare.
Acum incerc sa reinstalez driverul de la placa aia de wireless (WLAN sau cum ii zice), sa vad daca merge.
Aveti vreo sugestie?

5 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Unele laptopuri au buton de pornire pentru wireless, verifica daca e cazul tau! De asemenea verifica in device manager daca e instalat driverul corespunzator. Daca astea sunt bune incearca sa creezi o noua conexiune wireless, si atunci iti cauta toate dispozitivele din apropiere, daca nu cumva le-a identificat deja!

| ady16 a răspuns:

Incarca sa facu un update la driver. Ce router ai? In setarile lui ai intrat?

| Shery explică:

@alexmircescu13: butonul l-am pornit demult, driverul l-am instalat din nou, pentru ca acolo in device manager imi aparea cu "?", dar tot asa apare si nu stiu ce sa ii mai fac.

| Shery explică:

Am un de-ala de la Clicknet, HG520b

| Shery explică:

@ady16: am incercat, crede-ma! Pai in manualul de utilizare imi da un link unde sa fac setarile la router si l-am setat si pentru wireless...