| Liviu321 a întrebat:

Mi-am luat un router Serioux si nu stiu foarte bine cum sa il instalez. Am urmat pasii care apar in instructiuni iar cand termini si incerc sa ma conectez la net normal (cu IP dinamic de la RDS) imi apare ca nu e cablul bagat in PC(dar e bagat in router cum apare in instructiuni) nu stiu exact ce sa ii fac. Am cautat in my network places si nu imi apare router ul instalat. Care sa fie problema?

4 răspunsuri:
| terorvlad a răspuns:

Da tu cum comentezi pa net daca nu mere ruteru?

| persseuss a răspuns:

E bataie de cap la astea.cauta pe cineva specializat pentru ca nu e atat de usor pe cat pare.

| Cristian_George_1998 a răspuns:

Pai, trebuie sa-l configurezi direct din router. Adica, pe router o sa scrie un fel de adresa ip. Intri in browser si unde trebuie sa scrii site-ul, scrii ip-ul de pe el. Acolo trebuie sa ii pui ip-urile. Daca nu te pricepi, cheama pe cineva de la net.