| sv813 a întrebat:

Am poprire de la executor judecatoresc pe venituri si contul bancar- BRD. Trebuia sa primesc o suma de bani,dar BRD-ul a directionat suma catre creanta pentru care sunt executat silit.
Intrebarea,la care va rog sa raspundeti este, DACA IMI POT DESCHIDE ALT CONT BANCAR,LA ALTA BANCA, LA CARE SA NU FIE BLOCATE CONTURILE?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. O să fie blocat și ăla.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca sa primesti bani fara c ont: Western Union, MoneyGram, Remitly, Poșta Română si OMV (În benzinăriile OMV și Petrom poți face un transfer rapid de bani, iar destinatarul poate încasa banii numerar în câteva minute, fără să aibă nevoie de un cont bancar).

| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa-ti deschizi cate conturi doresti, ca toate bancile vor proceda la fel, primind aceeasi informare de poprire pe venit, de la judecatorul care ti-a dat sentinta de executare silita.

Atentie: in caz de refuz de plata, poti ajunge sa faci munca voluntara in folosul comunitatii, fiind scos pe strada sa maturi strazile. Tu asta vrei?

| KovacsB a răspuns:

Pe alt nume.

| eliancodrut a răspuns:

O sa fie urmarit si acel cont si o sa ti se opreasca si de pe acela.