| songs12 a întrebat:

Am reinstalat windowsul si nu-mi mai merge audio adica nu se mai aude nimic nci pe internet. Ajutati-ma!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca nu ti-ai instalt driver-ul de de la placa de sunet. Cand ai achizitionat PC-ul odata cu el ti-a dat si un CD cu driverele necesare(pentru grafica, pentru sunet, pnetru chipset, driverul de retea, etc). Baga CD in Pc si instaleaza-ti-le daca nu ai CD-ul. Cauta pe net.( exemplu: drivere pentru [si aici scrii seria placii de baza pe care o aflii fie deschizi calculatorul fie scrii in run dxdiag si la system model e seria placi de baza] si trebuie sa gasesti pachet cu toate driverele).