| anonim_4396 a întrebat:

Am terminat liceul, dar sunt la facultate, pot avea indemnizatie de somaj?

8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu. Daca facultatea este de stat. Dac ai fi terminat liceul si ai fi depus la Somaj un dosar de CLM (cautator de loc de munca), fara sa mai studiezi mai departe, sau sa faci studii cu plata, cred ca s-ar putea.

| cretzufinish a răspuns:

Logic ca nu... Una din importantele conditii de oferire a indemnizatiei este aceea de a nu mai continua cu studiile. Puteai daca nu te inscriai la facultate.

| want2bMajestic a răspuns:

Nu

| albastrel a răspuns:

Daca terminai liceul si nu te inscriai la facultate puteai beneficia de somajwinking

| alexflor87 a răspuns:

Puteai inainte de a te inscrie la facultate, dar acum nu mai poti face nimic. Asta e Romania in care traim

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am terminat liceul cat e somajul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce patesc daca iau somaj si sunt si la facultate?

| vladana a răspuns:

Nu pentru ca esti studenta