| SuntPrezent13 a întrebat:

Am un prieten ma innebuneste cu pilele lui ca totul se intra pe pile, i-am zis asa prieteneste mai du...-te cu pielele astea daca ma mai streseaza ce sa-i zic? Deja e stresant inteleg ca nu suntem intr-o tara asa corecta cum mi-as dori eu pentru ca nu suport coruptia de niciun fel la mine dreptatea e primul plan, insa pentru prietenul meu pilele si lenevia sunt principalul obiectiv

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca sunteti prea diferiti ca mentalitati, nu aveti de ce sa mai fiti prieteni. Iesi cu persoane cu care esti de acord.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i că ești pregătit să dai de lup când își ascute pila.

| AVAAVA a răspuns:

Când nu reușești sa obții un job, de mukte ori din lipsa de experienta sau slabe cunoștințe, arunci vina pe sistem, pile, destin, și lista este lunga. Un specialist din orice domeniu nu cred ca are dificultăți în a găsi un job mulțumitor.

| SuntPrezent13 explică (pentru AVAAVA):

Asa i-am zis si eu, totul el mi-a zis ca si permisul se ia doar pe spaga, dar nu e asa pentru ca sunt si politisti corecti! eu voiam sa plec o perioada din Romania doar sa nu mai vad politisti corupti, in rest e ok

| SuntPrezent13 explică:

Fara pile! nu stiu dar cuvantul asta ma deprima rau