| Michel07 a întrebat:

As vrea sa cumpar o placa de baza MSI FM2-A55M-E33, dar recent am cumparat un hard disk de 250 GB intrebarea me este daca trebuie sa cumpar un alt hard disk pentru acel tip de placa sau o pot folosii pe cea pe care o am?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

HDD-ul trebuie sa fie tip SATA. Daca e SATA, e compatibil.

| Michel07 explică (pentru CM7YRE):

Si daca este IDE trebuie sa ma orientez spre alta placa sau il pot folosii?

| Michel07 explică (pentru CM7YRE):

M-am informat singur am nevoie de un adaptor.

| CM7YRE a răspuns (pentru Michel07):

Din cate vad (sper sa gresesc dar nu prea cred)
http://www.msi.com/product/mb/FM2-A55M-E33.html
ea nu ofera/are suport IDE. Daca vrei pentru IDE ori iei alta placa, ori iti iei un hdd pe sata. Recomand cel mai bine un hdd pe sata

| CM7YRE a răspuns (pentru Michel07):

O sa-ti scada viteza de transfer exponential. N-are rost sa te complici cu-asemenea chestii, odata ce din fabrica e pus asa.