| Moiseicip a întrebat:

As vrea si eu mai mult un sfat sau cateva metode despre: Cum as putea sa slabesc? Avand in vedere ca eu in ultimul timp nu am facut sport, obosesc repede, cate odata mananc des, iar cate odata foarte rar, iar in acelasi timp sunt si fumator.

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Pune-ti la punct mesele. 3 pe zi indiferent de situatie. dupa aceea fa-ti un program sa dormi calumea. daca vrei sa slabesti, poti sa te lasi si de fumat (vrajeala ca te ingrasi, dau detalii imediat). obosesti repede, nimeni nu s-a nascut cu rezistenta fenomenala, se capata cu timpul. alearga si tu. pune-ti la punct ca zilnic sa alergi cam la aceeasi ora (dimineata sau seara). azi alergi 500 metri, maine 600, poimaine 650, peste 3 zile 700. incet incet rezistenta se dobandeste, dar nu fara munca. o incalzire de 15 minute, niste stretching, toate ajuta. abdomene in fiecare seara (s-ar putea dimineata sa ti se faca rau daca faci) asa 30 azi, 40 maine...mai pui niste flotari cam in acelasi regim, si reduci numarul de tigari pe masura ce cresti in rezistenta. diferenta de greutate nu o sa se vada. dar mananca sanatos, nu te infometa. sportul necesita energie si nutrienti.