| Evelinmariaa a întrebat:

Azi a fost prima mea zi la kfc si da, deja vreau sa plec, din mai multe motive. Întrebarea este: pot sa pățesc ceva? Si aici ma refer daca trebuie sa plătesc contract sau orice altceva. Si va rog fara răspunsuri date la misto pentru ca intreb foarte serios.

8 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ai contract pe perioada determinata, poti sa iti dai demisia cand doresti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai... tu ai citit contractul sau noi? Ce scrie in el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ai patit de vrei sa pleci asa repede?

| MorganaM a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. spune-ne si noua de ce vrei sa pleci, ca sa stim si noi. Cel putin pe mine chiar ma intereseaza pentru ca si eu voiam sa ma angajez vara asta la o pizzerie sau la kfc.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru MorganaM):

E simplu. Timp de o zi intreaga magarii de clienti au indraznit sa nu o piste de fund si sa nu-i bage mana in san nici unul. Nici macar porcul ala de sef nu a invitat-o sub birou. I-a spus ca daca vrea salar trebuie sa faca lucruri pe acolo.

| Random123456 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu cred ca e nevoie sa sarim la astfel de concluzii. Scuze, nu am vrut sa intervin deoarece nu stiu sa-i raspuns Evelinei la intrebare, dar răspunsul tau m-a facut sa o fac strict pentru tine.
Poate i se face rau de la caldura/miros. Poate colectivul nu a fost prea prietenos. Poate nu poate rezista atat in picioare. Cine stie? Motivele sunt multe si nu consider ca e necesar sa fim asa rautaciosi din moment ce nu cunoastem o persoana. happy

| diamondsonmytongue a răspuns:

Hei. Citeste contractul, daca are perioada nedeterminata sau nu, iar dupa scrie-ti o demisie.

| LucyuST a răspuns:

Poti pleca cu usurinta fara a scrie vreo demisie, deoarece ai doar o zi de lucru!